Confirm Availability
×
×
Get Financing Form
Fast approvals with Utah’s premier credit unions and top online vendors—get financed today.
Snake River GNFB28-20K DT - New - 2026
Our Price: $17,819
Share:
| SPECIFICATIONS | |
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 23000 |
| Length: | 28' |
| Width: | 8'5" |
| Type: | Gooseneck |
| Weight: | 6890 |
| SubTitle: | 2026 Snake River 8.5X28' Gooseneck Flatbed |
| BrakeType: | Electric |
| Price: | 17,819 |
| Axle Lube: | OIL |
| Color: | Black |
| Vehicle Make: | Snake River |
| Suspension: | Spring |
| Vehicle Model: | GNFB28-20K DT |
| Status: | In Stock |
| Tires: | 16" |
| GAWR: | 10000 |
| MSRP: | 18,594 |
Product Details
2026 Snake River 28' Gooseneck Flatbed
6T11435
28' Gooseneck Flatbed
23000 GVWR
10K Axles
16" Tires w/ Spare
23' Deck 5' Dovetail
Maxx Out Rear Ramps
Double Gooseneck Jacks
Toolbox in between Jacks
Chain Tray in Nose
YOUNG TRUCK AND TRAILER SALES | LOGAN
HOURS: Mon - Sat | 9 am to 5:30 pm
PHONE: (435) 752-5667
LOCATION: 2900 S HWY 89, NIBLEY, UT 84321
www.youngtruckandtrailerlogan.com
Dealer #871A
* Financing Available OAC.
* We Take Trades And Buy Used Trailers.
* Pricing does not include tax, title, licensing or dealer fees.
* Additional protections available.
YOUNG TRUCK AND TRAILER SALES | LOGAN
HOURS: Mon-Sat 8am to 7pm
PHONE: (435) 752-5667
LOCATION: 2900 S. HWY. 89-91 LOGAN, UT 84321
www.youngtruckandtrailer.com.
Compatible Inventory
×
- Snake River GNFB28-20K DT$17,819DETAILS
- Load Trail GC0240073$17,949DETAILS
- Load Trail TH83221202$17,773DETAILS
- Load Trail SH6010071$5,131DETAILS
- MAXX-D T6X10224$12,447DETAILS
- MAXX-D H8X10224$11,995DETAILS
- MAXX-D GOX10224$12,995DETAILS
- MAXX-D H6X10224$8,995DETAILS
- MAXX-D T6X10220-14K$11,995DETAILS
- MAXX-D T6X10220-14K$11,995DETAILS
- Snake River GNFB25-14K$11,515DETAILS
- MAXX-D DOX10220-14K$9,430DETAILS
- MAXX-D DOX10224-14K$9,815DETAILS
- MAXX-D 24' Tilt$9,500DETAILS
