Shop Trailer at Young Truck & Trailer
Confirm Availability
×
×
Get Financing Form
Fast approvals with Utah’s premier credit unions and top online vendors—get financed today.
✓
Showing 1 to 6 of 6 Records
143
6
Maverick MAV13-2HS - New - 2026
2026 Maverick 13' 2 Horse Slant Load
Cash/Check Price: $10,795
$10,795
Cash/Check Price: $10,795
$10,795
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 7000 |
| Size: | 13' X 6'6" |
Maverick MAV13-2HS - New - 2026
2026 Maverick 13' 2 Horse Slant Load
Cash/Check Price: $10,795
$10,795
Cash/Check Price: $10,795
$10,795
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 7000 |
| Size: | 13' X 6'6" |
Cash/Check Price: $11,595
$11,595
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 7000 |
| Size: | 14' X 6'6" |
Maverick MAVLITE 4 DX - New - 2026
2026 Maverick Lite DLX 4 Horse Slant Load
Cash/Check Price: $22,245
$22,245
Cash/Check Price: $22,245
$22,245
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 12000 |
| Size: | 20' X 7' |
Maverick MAV4HS-9.9K - New - 2026
2026 Maverick 4 Horse Bumper Pull
Cash/Check Price: $14,995
$14,995
Cash/Check Price: $14,995
$14,995
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 12000 |
| Size: | 20' X 6'6" |
Maverick MAV3HS-9.9K - New - 2026
2026 Maverick 3 Horse Slant Load with 5K Axles
Cash/Check Price: $13,595
$13,595
Cash/Check Price: $13,595
$13,595
| Axles: | 2 |
|---|---|
| GVWR: | 9900 |
| Size: | 17' X 6'6" |